Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów   06-500 Mława   ul.Lelewela 2a    e-mail: apostolka3@wp.pl     KRS 0000191060
( ziemia w Kuklinie )
( ziemia w Kuklinie )
( ziemia w Kuklinie )
Budynek hospicjum o powierzchni  użytkowej 2300 m2 składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych podpiwniczonych na całej powierzchni.
Na parterze znajdować się będą sale chorych z zapleczem medycznym, kaplicą i częścią administracyjną. Na piętrze pokoje dla rodziny chorych z aneksem kuchennym, pokojem wypoczynkowym, salą konferencyjną, biblioteką oraz biurami administracyjnymi, archiwum.
Dom-hospicjum służyć będzie chorym w ostatnim okresie
ich życia, wspierać rodziny podczas choroby bliskiej osoby
i w czasie żałoby. Służyć będzie jako miejsce, które połączy ludzi do spełniania idei hospicyjnej, której celem jest, aby chory nie pozostawał sam i można mu było zapewnić wszechstronną opiekę medyczną, pielęgnacyjną, duchową, psychologiczną i socjalną.

Działka NR 281/1 zakupiona w Kuklinie pod budowę hospicjum stacjonarnego jest własnością Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Została zakupiona
z oszczędności darowizn, które przekazywane były przez osoby indywidualne oraz z 1 %. Projekty budowlano-techniczne zostały opłacone przez Stowarzyszenie .

Pozwolenie na budowę zostało wydane przez Starostwo Mławskie w lutym 2011 r