Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów   06-500 Mława   ul.Lelewela 2a    e-mail: apostolka3@wp.pl     KRS 0000191060
Czwarta rocznica powstania sklepiku charytatywnego :-) była okazją do spotkania się wolontariuszek pełniących swoją służbę w "Zielonym Przylądku".
Idea sklepiku charytatywnego powstała kilka lat temu podczas warsztatów dla osób pozostających w żałobie.
Pod koniec pierwszej edycji tych zajęć zrodził się pomysł, aby zmotywować te osoby do wyjścia z domu przez zaproponowanie im konkretnego zajęcia: krótkich dyżurów w sklepiku charytatywnym.
Tak powstał sklepik o nazwie "Zielony Przylądek". Kolor zielony ma symbolizować nadzieję na lepsze jutro,a przylądek ma charakteryzować coś, co człowiek w trudach swojego życia chciałby odnaleźć.14 lutego 2017 r. W Walentynki nastąpiło otwarcie sklepiku, który do dziś istnieje w Mławie. Do dziś "zielony Przylądek" jest odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Mławy,ale także turystów w okresie wakacyjnym. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży artykułów dostępnych w sklepiku przeznaczane są na wsparci działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.